03-06-10: Schrijf je nu in voor februari 2011 !!!

Projecten/Goede doel ~ MAURETANIE Woloum Nere

 



P R O J E C T B E S C H R I J V I N G
 
 
Projecttitel
Re-integratieproject voor Mauritaanse vluchtelingen die terugkeren naar hun geboorteland
De uitgebreide projectbeschrijving is te verkrijgen via   info@goforafrica.nl
Drie auto’s voor Woloum Nere: één ambulance voor het ziekenhuis  en twee auto’s voor het landbouwproject voor teruggekeerde vluchtelingen.
Projectlocatie
Woloum Nere is een Mauritaans dorpje met ongeveer 12.000 inwoners.  Woloum ligt 18 km ten westen van Kaedi (de hoofdstad van de regio Gorgol) en 400 km ten zuidoosten van Nouakchott, de hoofdstad van Mauritanië.
 
De omgeving van Woloum Nere was zo’n duizend jaar voor Christus al bewoond, zo getuigen archeologische vindingen. De meeste voorouders van de huidige bevolking zijn in de elfde eeuw of aan het begin van de twaalf eeuw vanuit het noorden van Mauritanië in dit gebied neergestreken.  Later zijn nog groepen mensen, vanuit het zuiden, oosten en westen gekomen op zoek naar vruchtbare landbouwgronden. De landbouwgrond van de regio wordt namelijk gezien als een van de meeste vruchtbare gronden van heel West-Afrika. Vanuit deze gemengde oorsprong zijn in de regio alle grote bevolkingsgroepen van West-Afrika vertegenwoordigd: de Peul (ook wel genoemd Fula, Fulani, Toucouleur, of Haal-Pulaar), de Soninke (Sarakhole), de Bambara en de Wolof.
De inwoners van Woloum Nere hebben  ten eerste een auto nodig om dienst te doen als ambulance voor het ziekenhuis dat reeds is gebouwd. Dit ziekenhuis heeft een regionale functie en bedient meer dan 20.000 mensen in de omgeving. Meestal gaat het om jonge vrouwen, om kinderen en oudere mensen, die in acute situaties zo snel mogelijk naar het ziekenhuis vervoerd moeten worden.
 
In het kader van de uitvoering van het landbouwproject zijn twee andere auto’s van essentieel belang. Dit project biedt met name werk aan dorpsbewoners die in de jaren 80 noodgedwongen zijn uitgeweken naar Senegal en Mali en nu terugkeren om weer een bestaan op te bouwen op de plek waar ze vandaan komen. Deelnemers aan het project moeten van en naar de verder weg gelegen landbouwgronden worden vervoerd. Daarnaast zal een van de auto’s specifiek gebruikt worden voor het dagelijks vervoer van water naar de velden. Dit is noodzakelijk als aanvulling op het nog aan te leggen irrigatiesysteem, aangezien sommige stukken grond niet bereikt worden of sommige gewassen specifieke bewatering nodig hebben. Bij voorkeur ontvangen we voor dit doel een watertankauto of een truck waar een tank op te plaatsen is.
 
Doelstelling
De algemene doelstelling van onze stichting is een verbinding te bewerkstelligen tussen de Europese en Mauritaanse cultuur. Meer specifiek willen we ideeën en kennis uitwisselen om zo  in Mauritanië het perspectief op een menswaardig bestaan en het voorzien in eigen levensonderhoud  bevorderen. Dit doen we middels kleinschalige onderwijs- en ontwikkelingsprojecten.  
 
Projecten / Activiteiten verleden
Voor het dorp is onlangs een landbouwproject  afgerond. Dit project is uitgevoerd dankzij een subsidie van NCDO en een bijdrage van vrienden.
 
Projecten / Activiteiten toekomst
Het is de bedoeling om een vergelijkbaar project op te zetten in alle dorpen en kampen van terugkerende vluchtelingen.
 
Donaties
2008
Geen
2009
Contact gelegd
2010
 
 
 
Project contactgegevens
Correspondentieadres
Postbus 252, 6500 AG Nijmegen
telefoon - fax - e-mail – website
0623692342
www.omndhp.nl
 
 
Contactpersoon
Amadou Sow
telefoon - fax - e-mail
0623692342
Amadoua_sow@hotmail.com
 
 
 
Foto´s


Dispensaire